Grupitunnid Norra Keele Keskuses:

- norra keel algajatele, tase A1.1 (erinevatel aegadel kokkuleppel)
- norra keel veidi õppinutele, tase A2 (erinevatel aegadel kokkuleppel)
- norra keel ja ühiskonnaõpetus edasijõudnutele, tase B2.2 (T 16.30 - 18.00)


Gruppidega on vastava keeleoskuse olemasolul võimalik jooksvalt liituda. Loe lähemalt siit.

Liis Uiboupin – Norra Keele Keskuse juhataja, norra keele õpetaja ja tõlkija: “Unistasin, et norra keele õpetamisest ja tõlkimisest saaks minu põhitöö. Et see unistus täide viia, asutasingi Tartusse Norra Keele Keskuse.”


Õppijate tagasisidega saad tutvuda siin:
Norra Keele Keskuse Nädala sõnad:

Norra Keele Keskuse selle nädala sõna on KORPS, eesti keeles "puhkpilliorkester".

Sel pühapäeval, 17. mail on Norras aasta kõige olulisem tähtpäev, Norra rahvuspüha (nasjonaldagen). Kui tavaliselt kogunetakse sel päeval laste rongkäiku vaatama, siis tänavu suuri kogunemisi ei toimu. Pühademeeleolu loomisel on aga seda olulisem roll puhkpilliorkestritel, kellel lubatakse distantsi hoides tänavatel marssida ning mängida. Oma puhkpilliorkester on pea igal koolil ning tavaliselt marsivad nad koos teiste õpilastega rongkäigus. Sel aastal viivad nad aga peomeeleolu rahvani, keda kutsutakse üles kodus püsima. Lisaks sellele toimuvad ka paatide ning uunikumide paraadid, nende vaatamisel peaks aga samuti lähtuma põhimõttest, et üle 20 inimese ei tohi koguneda ning üksteisega tuleb distantsi hoida. Kel huvi, kuidas seekordne veidi teistsugune rahvuspüha välja näeb ja õnnestub, võib silma peal hoida NRK pidupäeva teleprogrammil.

Minu paari aasta tagust artiklit selle kohta, kuidas norrakad rahvuspüha tavaolukorras tähistavad ja miks just 17. mail, saab lugeda siit.

Gratulerer med dagen, Norge!