Korras nagu Norras? 13 põhjamaist paradoksi


Minult küsitakse üsna sageli, miks ma just norra keelt õpetan. Panin kirja mõned mõtted selle kohta, mis norra kultuuri vahendamise minu jaoks huvitavaks ja mitmekesiseks muudab. Eestlastel on kõnekäänd "Korras nagu Norras", aga kuidas sellega siis ikkagi on? Lähemal vaatamisel selgub, et Norra ühiskond kihab põnevatest paradoksidest. 


Loe lisaks

Sügisesed kuulamissoovitused: 7 podcasti norra keelest, ajaloost ja kultuurist

Olen siia kokku kogunud kuulamissoovitused neile norra keele ja kultuuri huvilistele, kellel keelest baasteadmised juba olemas. Erinevaid raadiosaateid ja podcaste on sedavõrd palju, et sageli on raske nende seast valikut teha. Alljärgnevat ülevaadet koostades lähtusin põhimõttest, et nende kuulamine annaks uusi teadmisi norra keele, kultuuri, ajaloo ja ka laiemalt ühiskonna kohta. Samast põhimõttest lähtudes annan aeg-ajalt neid saateid kuulata ka oma tublidele õppijatele, kelle kustumatu huvi mind omakorda innustab uusi põnevaid asju välja otsima. Tusen takk til dere!
Loe lisaks

Vaatamissoovitusi norra keele huvilistele

Oleme siia kokku kogunud lõppeval telehooajal Norra Keele Keskuse FB lehel jagatud vaatamissoovitused norra keele oskajatele. Täiendame lehte jooksvalt ka uute soovitustega, ent kel huvi norrakeelsete saadete vastu, neil soovitame jälgida meie FB lehte. Kommentaaridesse olete ka teretulnud lisama omapoolseid soovitusi või kirjutama, kuidas meie soovitatud saated meeldisid. Kos dere!
Loe lisaks